THE BEST OF ...

NAPSALI JSTE MI KRÁSNÉ VĚCI. ALE I PĚKNÉ PITOMOSTI :-)

Dobrý den, narazila jsem na tyto stránky a musím Vám napsat, že jsou geniální!! Asi je to tím, že jsou vtipné a nikdy bych nevěřila, jak se u dopadu pobavím... Žádné podobné jsem doposud nenašla, co se do formy i tématu týká.. Děkuju za ně. S pozdravem Zuzana. Tohle potěší. Fakt že jo. Díky!!

 

Dobry den,co treba nejaky kontejner na plechovky?Odvezli byste si to do srotu a meli by jste nejakou pětku.Plechovky od piva,limonad,pastiky,masove koncervy,kompoty,dorbny plecha.Plech se da taky zpracovat.Malo lidi to tridi pro sebe do srotu,zbytek to vyhazuje do komunalniho odpadu. Co dodat, žejo?

V sekci "Kam s tím" je uvedeno: "KOSMETIKA Zbytky nechte v nádobách (tzn. zbytečně nevypouštět do kanalizace) a vyhazujte plast do plastu, sklo do skla, hliník (pod tlakem) do směsného odpadu,nebo kontejnery na kov." To je nesmysl, zbytky kosmetiky nebo prošlá kosmetika patří do sběrného dvora, nikoliv do nádob na tříděný odpad a hliník tamtéž, nikoliv do směsného odpadu. No jo, takhle to vypadá, když se názory odtrhnou od reality. trcha prošlé kosmetiky v kontejneru na plast ničemu nevadí.

Odpad netřídím z jednoho prostého důvodu. Poplatky za odvoz odpadu jsou příliš vysoké,takže třídit začnu až se poplatky sníží,ba nezruší jako v jiných městech.Platit za ulehčení práce druhým určitě nehodlám. V zásadě lze souhlasit. Ovšem škoda toho typicky maločecháčkovského přístupu – tím, že třídíte, nikomu nic neulehčujete.

 

Dnes jsem narazila náhodou na tyto stránky. ačkoliv jsem pár chyb našla (na rozdíl od ostatních později popíšu které), jsem mile překvapena a pobavena. :-D je fajn, že se najde někdo, kdo umí psát a nemusí se u toho tvářit jako vůdce světa. Díky hlavně za pomůcku k recyklaci. Mějte se fajn. R. Nám nezbývá, než poděkovat za pochvalu. Díky.

 

Dobrý den, poptávám výrobu trofejí (cen pro vítěze) z bioplastu. Mohli byste mi prosím poradit, případně mě někam doporučit? Jednalo by se o cca 20ks, není to tedy nijak velké množství. Mno, snaha být za každou cenu EKO někdy dostává vskutku bizarních podob.

 

Dobrý den, nejprve bych ráda pochválila Vaše stránky, které jsou velice přehledné a užitečné. Již dlouhou dobu doma odpad pečlivě třídíme a rozhodně jsem zastáncem čistější přírody. Bohužel toto stanovisko budu muset přehodnotit a to z důvodu toho, že technické služby žádají nehorázné peníze za vývoz popelnic, které máme díky důkladnému třídění téměř prázdné! Myslím, že celé třídění odpadu je trochu nedomyšlené a to právě tím, že člověk který třídí to dělá hlavně pro svůj dobrý pocit, že tak je to správné. Ale pak Vás naštve, že máte vlastně prázdnou popelnici za kterou si doslova zbytečně platíte! Škoda, že není možné aby u nás fungovalo něco v tom smyslu, že by se doma vytřídilo do barevných pytlů, nachystalo k popelnici a jezdila služba, která vše naloží, za to bych si zaplatila ráda. Ale pokud třídím a musím všechen odpad někam odvést či donést a pak mi přijde ještě složenka na prázdnou popelnici, tak to trochu odradí. Nejsem skrblík a ráda zaplatím za věci, které dávají smysl, ale jsem tak trochu znechucena. Proto, ač mi to půjde těžko, jsem se rozhodla s tříděním přestat a doslova cpát vše do popelnice ,,ať praská ve švech,, když už si ji platím! Děkuji, že jsem mohla vyjádřit svůj názor, i když je mi zcela jasné, že žádné řešení či radu nemá.

Je to tak. Moc domyšlené to není. Logika věci, čím víc vytřídím - tím méně platím za směsný odpad se často zcela vytrácí. Je to dáno tím, že tok peněz za odpady jde dvěma směry. Není žádným tajemstvím, že o odpadové problematice se mnohem více ‘žvaní' než se ve skutečnosti dělá. Ta kvanta směrnic a změn v legislativě jsou toho jen důkazem. Vaše rozhodnutí v principu dává smysl. A v podstatě potvrzuje to, co se snažíme říct na našich stránkách. Třídění odpadu není ochrana přírody, ale obchod. A když z obchodu nemám žádný prospěch, obchodovat nebudu :-)

 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda mohu vyhodit starý hokejový puk do popelnice na plasty ? Ani starý, ani nový. Je to z jakési tvrzené pryže. Takže pokud k tomu puku nemáte nějaký osobní vztah, hoďte ho do směsného odpadu.
 

Dobrý den, pořádáme soutěž pro děti, kde se budou správně učit třídit odpad. Prosím, nemáte nějaké brožurky nebo samolepky nebo jinou blbinku, kterou byste nám mohli zaslat k doplnění soutěže? Jelikož jsme financováni ze soukromých zdrojů a ne z veřejných prostředků, tak žádné takové blbinky nevyrábíme a nemáme.

 

Zdravíčko! :) Chtěla bych vaše stránky vychválit až do nebes. Jedny z nejlepších, na které jsem vůbec na netu za svůj život narazila. A také jsem se chtěla zeptat, jestli ten váš zpravodaj vychází i v jiné, než jen elektronické podobě? Pokud ano, měla bych o tištěnou podobu zájem. Pokud ne, tak si počkám. :D Děkuji Nuže díky za pochvalu. Zpravodaj bude vycházet jen elektronicky. Papírové vydání je momentálně science-fiction. Popravdě řečeno ... skončili jsme dočasně i s verzí elektronickou. Editor nám s tím praštil :-(

 

velmi pekne jste vse popsaly ale když chcete kontejner tak za nej platite a to ne zrovna malo spis by jste měli uvest to kdo vam doda kontejnery a pak si je odveze. Za podobný příspěvek se dá tak maximálně poděkovat, popřípadě se zabývat o čem vlastně je.

 

....clanek o fotovoltaice je napsan polovicate a pouzito je jen to co se hodi do kramu. pojdme se bavit o jadernem odpadu-ktery recyklovatelny neni verus odpadu ze solarnih panelu, ktery recyklovatelny je a o vlivu na zivotni prostredi. pamatkari to jsou ti co posvetili rekonstrukci zamku Bustehrad? za kolik ji posvetli? ...solarni panel je mene rusivy na strese nez zlodejny za ucasti pamatkaru-ti nechapou ze pokrok nezastavis a na starem se vzdy stavelo nove-to je beh sveta-viz. vykopavky v Rime i v Praze...takze pamatkari jsou zbytecna armada linych byrokratu. No, tohle trochu zavání úrovní diskuzí na iDnes. Od fotovoltaiky přes jaderný odpad až k Buštěhradu na nakonec Řím. Souhlasíme v jednom: pokrok nezastavíš. 

 

Super stranky ... jedny z nejlepsich co jsem na ceskem internetu nasel o recyklaci. Diky moc za vynalozenou praci :-) je to podle me malo popsana oblast obecne i na zahranicnich strankach toho az tak moc neni. Díky. To potěší. Vážně.

 

Dobrý den, pročetl jsem vaše stránky s velmi vstřícným pocitem. Je zde mnoho zajímavého, srozumitelně podaného i přívětivě setříděného. Co mi ovšem vadí je skutečnost absence kontaktu. Snad se nestydíte za autorství a nebojíte se podepsat. Předně díky za pochvalu. Ta vždy potěší. Za autorství se nestydíme. Ovšem když tam kontakt byl, byli jsme doslova zavaleni spamem a zběsile tristními obchodními nabídkami. Takže proto.

 

Dobry den, v tomto článku pisete, ze kdyby se vyrabela v CR vsechna energie ve fotovoltaickych elektrarnach, tak bybylo zapotrebi plocha 636 km2. Je to tam uvedeno jako vykrik nejvetsiho zla. Nicmene toto cislo, je polovina zastavene plochy budov. A nevidim zadny problem v tom, mit polovinu strechy misto stresni krytinou mit pokryto solarnimy panely. Takze Vase hodnoceni mi prijde zbytecne kriticke. Díky za názor. Nám tedy pokrýt polovinu střech solárními panely docela jako problém připadá. Ponecháme-li stanou výši investice a množství získané elektřiny, tak pohled na města a vesnice pokrytá solárními panely nám přímo nahání hrůzu. A co potom památkářům.

 

Dobrý den, musím Vám pochválit web. Konečně jeden z webů s enviromentální tématikou, kde se nepíše o škodlivém oxidu uhličitém. Enviromentálními otázkami se zabývám už od gymplu a nyni i trošku profesně. V rubrice jak se recykluje vám chybí jedna drobnost a to recyklace stavebních odpadů. Téhle drobnosti vzniká v České republice větší množství než plastu, skla a papíru dohromady. Doporučuju doplnit například odkaz na naši stránku http://www.dufonev.cz/ nebo na ARSM. Díky za pochvalu a uvádíme i odkaz na vaše self-promo :-) A o recyklaci stavebních odpadů od Vás něco opíšeme.

 

Vážení, nevím, koho oslovuji, kdo je provozovatelem těchto stránek, a to mi trochu vadí Ale nešť, třeba se to časem dozvím. Působím již 18 let v redakci odborného časopisu přes odpady (nejprve Odpady, nyní Odpadové fórum), takže se v oboru docela vyznám. Váš web jsem objevil pro sebe teprve dneska a během brouzdání po něm jen žasnu. Tedy v dobrém. Obdivuji šíři záběru a hlavně absenci zelené ideologie, kterou známe ze stránek Hnutí duha, Arniky a dalších NGO. Samozřejmě jsem nrošel všechna vaše hesla, ale u těch, která jsem navštívil, jsem nenašel, co bych jim vytknul. Někde bych něco třeba doplnil, ale vyložený omyl jsem zatím nenašel. A že jsem ze své profese šťoura. Na vaše stránky jsem se dostal při hledání nějakých informací o sběru obnošeného šatstva. Zde bych vám malinko vytknul, že zde především zmiňujete firmu POTEX a vůbec neuvádíte Diakonii Broumov, která je asi v této oblasti nejvýznamnější. A jak jsem na začátku zmínil, obecně ve mně vzbuzují na internetu nedůvěru stránky, u kterých nevím, kdo za nimi stojí, ať už by to byl třeba Fanda Semtele a nebo firma XYZ, s. r. o. A vy se přece nemáte za co stydět. O.k. Diakonii Broumov jsme již přidali a autorovi dopisu i přiznali svou identitu.

 

Rád bych se zeptal jestli je možné reckylovat obaly s označením 04 LDPE ,02 HDPE a běžné obalové sáčky. Zde na sběrném místě surovin mi řekli že to nemám dávat do žlutých kontejnerů nebo do sběru plastů ale že to přijde do běžného komunálního odpadu že stejně z kontejneru vybiraji jen plastove lahve a zbytek jde do běžného odpadu. Dle mého názoru by to ale měl být běžně recyklovatelný materiál. Děkuji za odpověď.

Ano, je to tak. LDPE i HDPE jsou materiály, které je možné recyklovat. A to slovo “možné” je odpovědí na vaši otázku :-)

 

Dobry den,  chtěla bych se zeptat, zda v ČR existuje něco jako exkurzce spojená třeba i s přednáškou, ukázko třídění odpadů. Je to přání k narozeninám ... děkuji

To tedy neexistuje. Nicméně ukázku třídění odpadu si můžete provést sami třeba před domem. Papír do modrého kontejneru, plast do žlutého ... znáte to. Jako dárek k narozeninám to určitě potěší :-)

 

lol dementi [vylizmiprdel@seznam.cz] Dik.

 

jste dobrá stránka.pomáháte prostředí? krasoterka.

Ano, jsme dobrá stránka. A pomáháme prostředí ... jakému, to je někdy otázkou.

 

Rozporuplna stranka. Nektere udaje  su  uzitecne, ale spousta nepresných, anebo  zavadejicích  nebo  uplne  mimo.  + dodatek ekologie  neni  trídení  odpadu   a  ochrana  prirody. 

Díky za příspěvek. Škoda, že nejste konkrétnější. By nás zajímalo, co je podle vás nepřesné, zavádějící nebo mimo + dodatek: ekologie je dnes i třídění odpadů a ochrana životního prostředí protože všechno souvisí se vším (byť to původně bylo něco úplně jiného) :-)

 

Mám dotaz. Co dělat v případě, když vidím, že kontejnery na papír vykrádají romové. Odbor životního prostředí magistrátu mě odkázal na městskou policii a ta jak všichni víme je na dvě věci. Má cenu třídit papír romům na topení? Buďte rád, že u vás kradou zatím jen odpad ... 

 

Vase zaliba v teto veci se mi zda byt sice trochu perverzni, ale to je vase vec. Stylu vaseho \"humoru\" potom nerozumim ... A take vulgarne nadavat tem, kteri maji na brainwashing s tzv. tridenim odpadu jiny nazor, mi dava naprosty prehled o vasi nizke inteligenci.

Je to věc názoru. Myslíme si, že na našich stránkách vulgární nejsme. Pod pojmem vulgarita si představujeme něco jiného.

... a jsme rádi, že máte přehled o naši inteligenci.

 

prosim vas menuju se matej a sbyram mobily neposlali byste nejake mobily na adresu matej ott martinice v krkonosich... Ne. Neposlali.

 

Na Váš web jsem se dostal jen náhodou když jsem hledal něco k odpadům! velice mě potěšila forma podání těch nudných čísel a informací co se točí kolem odpadu. Už druhý den pročítám všechny rubriky a dost dobře se bavím!:)

děkuji moc, kaja

Díky za pochválení. A pravda ... nic není únavnějšího než čísla, tabulky a grafy, násobilka, trojčlenka, rovnice, zlomky, úlomky ... a tak...

Dobrý den, jsem takový eko-laik:) Ekologie je věda na dvě vysoké, ale přesto se snažím sebevzdělávat a Vaše stránky jsou mi nápomocny. Není mi lhostejné, jak se lidé u nás k přírodě chovají. Nedostatečné třídění odpadků, plýtvání energií atd. Snažím se proto v rámci komunální politiky a svého volného času, trochu poučit lidi, co a jak dělat lépe, motivovat je a teď hodlám zapojit do třídění i děti místní ZŠ. Děkuji za cenné rady a s Vaším dovolením bych ráda na náš web umístila odkaz na tyto stránky. Přeji mnoho úspěchů a lidí, kterým nebude naše příroda lhostejná. S pozdravem  L. S. Zdravíme a děkujeme a povolení ke zveřejnění odkazu milerádi poskytujeme :-)

 

Ahoj všichni kdo stojíte za tímto sqelým webem:)..Dozvěděl jsem se zde všechno co jsem potřeboval vědět o třídění..a co je tady úplně nej?Je to to, že je vidět ,že v týhle naší krásný zemi jsou ještě lidi, který mají MOZEK:) Jo a  článek o Stááníkovi Dolínkovi mě dostal do kolen..opravdu takhle už jsem se dlouho nepobavil:) Jen tak dál fandím Vám:) Díky za pochvalu. A taky to o tom mozku :-) A taky za to, že jsou lidi, kteří vědí, že naše země je krásná a neremcají, nevidí všechno černočerně ... a kdovíco ještě. Takže taky díky :-)

 

...chtěla bych poděkovat za Vaše stránky a za to, jak se věnujete problematice třídění odpadů. Sama jsem třídění úplně propadla:o) Začala jsem plastovými lahvemi, sklem a papírem, pak jsem zjistila, že plast je vlastně daleko víc než jen pet lahve:o) Následovaly vícevrstvé obaly, vyhledávání sběrných kontejnerů na šatstvo, sběrné dvory pro elektroniku a asi před půl rokem přibyl na balkoně ještě zvláštní koš na hliník:o)

Děkujeme. Propadla jste zdravé závislosti. Jen tak dál a žádné odvykací kůry :-)

 

Vážení, jménem firmy Tetra Pak vás žádám o přehodnocení některých výroků a názvosloví, které používáte v článku o třídění a recyklaci nápojových kartonů.  Poškozuje to dobré jméno naší firmy!  Public affairs and Environment Director TP Danube

Mno ... dobré jméno vaší firmy není důvodem abychom přehodnocovali své výroky a názvosloví.

 

Jsem také nadšenec třídění a nutím k tomu všechny ve svém okolí, i za cenu posměšek, nicméně po tom co se mi vysmějí odpad hodí tam kam já si přeji :-)) souhlasím s níže uvedenými pochvalami a podporuji názor s širší osvětou a to hlavně na základních školách, ti lidi to pochopí, ale musí se od mala. Jinak bych se také přimluvila u paní co se trápí kam s odpady po líčení (řasenky)... těchto věcí je více, proto projíždím různé stránky a hledám záblesky s těmito běžnými věcmi, protože házet to do směsného odpadu mi opravdu rve srdce. Jinak děkuji za opět širší záběr co vše může jít do plastů.... Děkuji za vaší aktivitu a snahu :-))) Lucka Pochvalu s potěšením přijímáme...díky :-)

 

Ahoj! Moc děkuji za tuhle stránku.Mimo jiné mě přivedla na stránky Unicef a já jsem si dala ten nejhezčí dárek k narozeninám - stala jsem se \\\"Přítelem dětí Unicef\\\" a můžu říct, že lepší pocit neznám!!! Díky a jen tak dál :-). Janina. To nás velmi těší .... všechno nejlepší přejeme.

 

...protože mám ráda přírodu a zrovna se nám narodil krásný syn, chceme aby i on a další genrace, vyrůstali v pěkném prostředí. Snažíme se proto zjistit, jak můžeme alespoň v naší domácnosti přírodu ušetřit. Nejsou nám např. jasné všechny znaky na obalech, tak jdu vyhledat, co a jak mám správně třídit:) Tak ať vám prcek pěkně roste. Budeme doufat, že všichni naši prckové budou vyrůstat nejen v pěkném prostředí, ale taky v nezadluženém státě bez polointeligentních politiků a jejich mentálních zplodin, které příštím generacím spíše připravují jedno velké smetiště. Jak skutečné tak i duchovní.

 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli byste mi neposlali jak se dlouho rozkládají některé výrobky např:slupka od banánu děkuji za odpověd.

To jsme netušili ze slupka od banánu je výrobek. Jeden se holt pořád něco musí učit.

 

Zdravím, zajímá mě jaké jsou motivační pobídky pro třídění odpadu pro firmy kromě dobrého pocitu.

Žádné nejsou. Nejsou ani pro obyčejné nefiremní občany, pokud vás to potěší :-)

 

Původně jsem vám chtěl vynadat za to, co dělají Zelení z třídění odpadu - zadarmo se potit i když za odpad platím a papír, sklo a nebezpečné věci třídím odedávna, abych přispěl k většímu zisku rozličných vykuků. Ale poznal jsem, že to naštěstí berete rozumně.

Tak díky za uznání. Mimochodem, taky z toho nic nemáme, buďte bez obav.

 

... psala jsem úkol do prvouky. Jsem ve třetí třídě základní školy v Praze. Měli jsme za domácí úkol napsat co jsou nebezepečné odpady. Rodiče mi řekli ať si to najdu na internetu. To máš chytré rodiče. 

 

Doma poctivě třídíme odpad, tedy do návštěvy těchto stránek jsem si to myslela. Zajímalo mne co všechno se dá třídit. Hlavně jak je to s polystyrénem. Vytiskli jsme si stránku se značkami a druhy obalů a připli na lednici, hned vedle máme krabice na tříděný odpad. Musím říct, že mě až překvapuje co všechno se dá třídit, hlavně u plastů. No, nás mě překvapilo co všechno se dá třídit. Ale bohužel, ještě víc mě překvapuje co všechno třídit nelze.

 

Hledala jsem vysvětlení značek na obalech a nalezla (ani sem nečekala, že to pude tak snadno). Jináč jsou stránky velmi poutavé (včetně historického odpadu). lucinka Uctivý služebníček, děkujeme :-)

 

Dobry den vsem, co se podileji na techto strankach. Potrebovala jsem najit info, jak muze reciklovat toner, tak jsem zavitala na tyto stranky. Tyto webovky me nadchly - plno zajimavych a uzitecnych info a to vse zabavnou formou. Jen tak dal!!! K.

Díky za zprávičku ... ta zabavná forma ano, to je naše nejsilnější stranka :-)

 

Prosim pomozte mi do jakého kontejneru se dává papír zeptala jsem se tam řekli modrý zeptala jsem se jinde řekli zelený do jakého tedy? A napište prosím pravdu !!!  Modrý. Čestné slovo.

 

ahoj máte hezký blog ale nevím kde najdu otázku. nikisnimek

Díky za pochvalu. Otázka je: proč si myslíš že máme hezký blog. My si nemyslíme že máme blog.

 

Hledala jsem co s kuchyňským hliníkem a u Vás to našla. Dokonale podrobně a tak jsem to znovu protřídila a s krvácejícím srdcem hodila do směsi. Ach jo. Ale je super, že tu jste. S tímhle přístupem by jste to měli rozjet ve školách a tak. Mám pocit, že se stále dělá málo pro osvětu. U dětí snad svítá naděje. Ještě nemají mozkový závity zanešený odpadkama. Třídění zdar ((((: Jaška 

Děkujeme za pochvalu a stejně jako vy věříme v potenciál našich dětí ... doufejme, že se přidá i resort školství.

  • Wix Facebook page
  • Instagram Social Icon
trideniodpadu.cz kontakt

© 2007 - 2020 TŘÍDĚNÍODPADU.CZ | CONCEPT42

Projekt není dotovaný z veřejných zdrojů.

Kniha 7 pádů dpadu