... a další starší psaníčka od Vás

 


Precital som si vas clanok o recyklacii a musim povedat, ze som sa ako odbornik na plasty celkom zasmial a i celkom sokoval. Clanok to nie je naozaj zly a viem ze je pisany pre laicku verejnost - teda mi nevadia familiarne vyrazy typu \"LDPE je braska HDPE\". Ale niektore informacie, ktore som si tam precital ste si mohli overit z viacerych zdrojov. Neviem ci pouzivate ako hlavny zdroj wikipediu, ale musite si uvedomit, ze je to otvorena encyklopedia a teda verejnost si tam moze pisat bludy. Takze aby som to zhrnul, clanok je fajn, nezaskodilo by opravit preklepy, ale niektore informacie su zavadzajuce (elastomery napr.). Inymi slovami, k prednaskam na univerzite by som ho nepouzil (nic si z toho nerobte).

P.S. pojem Polyetylen husty a polyetylen nehusty ma fakt pobavil:)) M

Stydíme se. Autor příspěvku nám dokonce s opravami pomohl (za což velmi děkuji), takže vše už je v cajku. Můžeu se již dostydět?

 

L.P. 2014

Dobrý den, na úvodní stránce jsem byl požádán o udání důvodu proč jsem navštívil tyto stránky:

Potřeboval jsem zjistit, jak je to s likvidací linolea, což jsem zjistil. Děkuji, pěkný den  

Může se zdát, že je to triviální zprávička. Ale opak je pravdou. To je jeden z důvodů, proč se ve volném čase s těmito stránkami pachtíme. Díky za ocenění.

 

Super zpracované stránky, spousta užitečných a hlavně praktických informací. A forma . namá chybu. Fakt bezvadné. Anna  

Diky za zprávičku. Ego opět stouplo .-))

 

Přeju hezký den, jsem ráda, že jsem narazila na Vaši stránku. Doma se snažíme odpad třídit (ikdyž mužská část tomu nijak moc neholduje), ale pořád si nejsem jistá, co dělat např. se zbytky kosmetiky ( spreje, řasenky, pudry, tuhé antiperspiranty atd., atd. - ženský věci - znáte to :o) ). Z Vašich informací mám pocit, že to je možné odnést do sběrného dvora, jako prakticky cokoli jiného, ale prosím Vás o ujištění, zda tomu tak opravdu je.

Předem děkuji a zdravím. Magda Ujistit vás nemůžeme, ale to, co navrhujete, je nejlepší možné řešení. Otázkou pak zůstává, co s těmi všemi věcmi ve vašem oblíbeném sběrném dvoře udělají.

 

Mnohokrát děkuji za tyto stránky, velice mi pomohly upřesnit si otázky v rámci třídění odpadu (především u plastů). Vyvolaly ve mně také otázky nové o ´´třídění odpadu´´ mylšenkového (především u lidí). Nemáte, alespoň neověřené informace o zavedení kontejnérů na lidské negativní faktory...  pasivita, lenost, neochota? Děkuji ´=o) Zajímavý nápad, ale jen aby pak někoho nenapadlo tyto "faktory" recyklovat.

 

Dobrý den, Vaše stránky jsou bezva, to už jsem Vám myslím jednou psala. Mám problém s manželem, sice občas hodí odpadek do správnýho koše u nás v kuchyni, ale stejně pořád musím poslouchat názory, že se to stejně vozí všechno na jednu skládku a nikdo to nerecykluje. Máte nějaké argumenty nebo fakta, čím bych ho utloukla? Já jsem optimista a věřím, že aspoň část tříděnýho odpadu skončí recyklací ...

No, jeden argument by tu byl. Recyklace je byznys. Když nějaká společnost nainvestuje miliony do kontejnerů, svozové techniky, recyklačních linek a zaměstnanců, musela by být na hlavu padlá (nebo státem vlastněná), aby se pak recyklací nezabývala a vozila to na skládku. Zkuste manžela praštit tímhle ;-)

 

Vase stranky jsem navstivil abych se dozvedel jak dobre tridit, jak resvedcit lidi kolem sebe ze se ma tridit ... a to jsem se take dozvedel (Celunda)

Tak to nás těší.

 

Páni, bezvadný stránky,člověka/y, kterej je psal, bych chtěla za kámoše=) Vážně jsem se bavila - což jsem při vstupu opravdu nečekala - a dozvěděla jsem se úplně všechno a ještě něco navíc. Velká pochvala od laika;)  :-)

 

Chtěla bych se zeptat, jestli se dají třídit např. houbičky na nádobí. Je to pěkné svinstvo a nevím, co s tím. V. 

Třídit se samozřejmě dají. Ale už ne recyklovat. Proto je odevzdejte osudu a směsnému odpadu.

 

Dobrý den, velice si vážím vaší snahy o nauku široké veřejnosti ohledně třídění odpadů. Mám problém s vysvětlením pojmu SEXYSKLO - použitém v sekci třídění skla. Prosím o vysvětlení, neboť sem zahrnována velikým množstvím dotazů z mého okolí. Lucie z O2 Sexysklo? Zo byl vtip. Prostě se nám to rýmovalo s plexisklem. Plexisklo-sexysklo. Fajn nápad, žejo? 

 

Mám jenom slova chvály. V obci zřizujeme sběrový dvůr a chceme vydat nějaké pokyny pro místní lidi, mohu použít vaše informace? Mimochodem kromě jiného taky učím a hned začnu ještě více ovlivňovat myšlení mých studentů. Fakt moc díky, určitě je za tím hóóódně práce :)!  Ať z ní máte dobrý pocit. SK  Informace samozřejmě použijte. Od toho tam jsou. A s tou prací jste na to kápla.

 

Dobrý den, chtěla bych toutu cestou požádat o podání informace, na základě kterého právního předpisu je státní správa - úřady, soudy apod. povinny třídit odpad a vytvořit podmínky pro jeho třídění svým zaměstnancům. V zákoně o odpadech jsem potřebné info nenašla. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den, Olga Dost pochybujeme, že by takový předpis existoval. Už jenom představa, že by si státní správa něco sama přikazovala zní jako science fiction. I když pravda. Časy se mění.

 

L.P. 2013

Vážení přátelé, před mým rodinným domkem na vesnici jsou umístěny nádoby na tříděný odpad. Je tam také kontejner na sklo, barevné a bílé dohromady. Kontejner je často naplněn a pak občané pokládají sklo vedle kontejneru. Abych tomu zabránil chodím rozbíjet velké lahve a sklenice, aby nezabírali tolik místa v kontejneru. Včera jsem byl napomenut pracovníkem Obecního úřadu, že rozbíjení skla z tohoto důvodu je pro zpracovatele skla nežádoucí. Prosím o sdělení vašeho názoru.  Laci

No, buď něco nevíme my nebo něco neví na vašem Obecním úřadě. Podle nás se sklo před recyklací drtí. Tudíž se rozbije tak jako tak. Možná by měl pracovník Úřadu raději zvednout telefon a zařídit, aby  svozová firma vyvážela kontejnery častěji ... napadá nás.

 

Ahoj, na vaše stránky jsem se vbloudila náhodou, když jsem hledala význam symbolů na obalech. Co by  státní zaměstnanci, jsme novým nařízením k třídění odpadu v práci přinuceni (zřejmě pod heslem \"na chudý lid musí být přísnost\"). Jedno z mála smysluplných nařízení jdoucích shora je tentokrát jistě k dobru věci a když už mám v tomto směru něco dělat, chci to dělat správně. Vaše stránky mi v tom pomohly a navíc jsem se při jejich čtení bezva pobavila a po dlouhé době mi bylo při bloumání po netu milo z příjemné češtiny a přehledně uspořádaných informací.

Díky vám. Pavlína. 

Díky za zprávu. Nechcete nám ale tvrdit, že předtím jste ve státní správě vůbec odpad netřídili dokud vám to shora nenařídili, že ne? 

 

Vážení, možná by bylo vhodné se zamyslet nad slovník, používání slov \"magoři\" apod. určitě sem nepatří. Dále vzbuzovat ve čtenáři falešný dojem typu: filtry spalovny udájně zachytí apod. nejsopu na místě!!! J. S.

No nevím. Myslím, že autocenzuru mám vychytanou a za určitou mez nejdu. Pokud jsme se dotkli vašeho lingvistického cítění, je nám líto. Zbytek je o objektivitě. Když něco nevím, nejsem si jistý, nebo nemám ověřeno, řeknu to.

 

Vás článek jsem dnes uveřejnil na ITP PETrecycling.cz v menu Nové/News a na dalsích tématicky zaměřených místech. Je to téma aktuální, takze bych Vám doporučil detailní studium. Az budete přístě o něčem tak závazném psát, nemělo by platit: \"V Čechách kdyz nìkdo něčemu nerozumí, tak o tom píse\" (autorkou je spisovatelka Nesvadbová). Toz tak.

Děkujeme. Vaši reakci na náš článek jsme dnes uveřejnili v rubrice "Napsali jste nám pěkné věci i pěkné hovadiny".

 

Hledal jsem jen seznam recyklačních značek a na co jsem nenarazil... :-) Nemám výtek a hodlám vám udělat i menší reklamu, protože umíte suchá fakta podat takovým způsobem, že by to zaujalo i mou \"anti-třídící\" sestru. Jen tak dál, ne-li líp! Filip

Díky za zprávu. Milujeme suchá fakta a jejich máčení v slzách smíchu :-))

 

Vase stranky pouzivam na mensi rocnikovou praci,doufam ze Vam to nevadí:) 

Óóó, naopak těší nás to. Ještě víc nás potěší až budete naše stránky používat na nějakou větší ročníkovou práci :-))

 

Ahoj, jsem velký fanda třídění odpadu a Vaše stránky se mi líbí. Konečně něco podrobného pro lidi, kteří chtějí co nejvíc pomoci přírodě. Přišla jsem na tyto stránky náhodou, protože mi přišla e-mailem informace o nové, prý ekologické, tašce Tesco. Shodou okolností mám tady jednu, co dávají k nákupu zadarmo. Podívala jsem se, jaký symbol je na ní vytištěný a je to trojúhelník s dvojkou a pod ním je napsáno HDPE. Takže podle Vás je recyklovatelná (a tak jsem se k těmto taškám vždycky chovala), když ji dám do plastů. Proč tedy chtějí najednou PRODÁVAT tašky jiného typu? Vidím to tak, že nás zákazníky chtějí obalamutit tím zdánlivým šetřením přírody a těší se na to, že utrží za nové tašky nemálo peněz. Co si o tom myslíte? Připojuji odkaz na informace o nové tašce:

http://www.itesco.cz/index.php/aktuality/tesco_pomaha_setrit_prirodu

To jste si odpověděla sama. O nic jiného tady zřejmě nejde a je smutné, že se pro dosažení tohoto cíle vůbec nestydí chovat jako idioti. Zvláště nás dojaly ty emise CO2. No...budete v Tesku ještě nakupovat? Teď mají i bezva biopotraviny :-) 

 

Ahoj všem autorùm těchto stránek. Chci Vám navrhnout malé obsahové doplnění Vašich stránek. Máte tu řadu zajímavých odkazù a zpùsobù, jak třídit rùzné materiály, ale s likvidací starých dioptrických brýlí je problém. Tento problém by mohla řešit humanitární sbírka, kterou vede Bohumír Riedl z Kunovic, který tyto staré dioptrické brýle sbírá a po spolupráci s charitou jsou posílány do rozvojových zemí, kde najdou využití u pacientù.

Díky, ale staré brýle je možné odevzdat téměř v kterékoli optice. Nicméně jsme se pídili po kontaktu na p. Riedla. Dostalo se nám informace, že stačí na balíček se starými brýlemi napsat: Bohumír Riedl, Kunovice a zásilka dojde (patrně malá vesnice). No, těžko říct...

 

co je hovada ta stranka je na piču kokoti umejte si nohy.  horageus

 

L.P. 2012

Ahoj  všem tvůrcům tohoto mediálního dílka :-))) Jsem třidička odpadu - nadšenec a při čtení vašich stránek jsem se opravdu pobavila :-)))  Navíc jsem se dozvěděla několik zajímavých novinek a na několik  zásadních otázek jste mi odpověděli a nebo vyvolali  mou zvědavost (Nevěděla jsem, kdo je Standa Dolínek  - mám strašné nedostatky :-)))  Časem určitě přijdu na něco, na co stojí za to se zeptat, ale než k tomu dojde  - Moc díky za váš inteligentní humor a nadšení  pro věc, kterou nikdo z nás nedocení .-))) Hrdinové budoucnosti :-))  S pozdravem a nehynoucí úctou. Hanka

Díky za uznání. Hlavně nás těší, že jsme Vám představili Standu Dolinka. Standa je jistě také rád ;-)

 

Prosím informaci o tom, jak nakládat s jednorázovými dětskými plenami. Mgr. XXX

Máte na mysli nové nebo použité pleny? Co s novými, na to se poptejte u manželky nebo přítelkyně. Použité pleny (bez ohledu na náplň) vhazujte, prosím, do směsného odpadu. Pokud patříte mezi menšinu používající pleny ekologické, pak je můžete kompostovat.

 

Zdravím. Na vašich stránkách jsem konečně našel vysvětlení značek na obalech potravin a já teď vím co jak třídit. Díky. 

Pepa  Díky za info Pepo. Jsme rádi, že jsme dali tvému třídění odpadů smysl a řád.

 

Proč navštěvuji vaše webové stránky? Z mnoha důvodů: jednak je máte pojaté v duchu, který je mi vlastní (člověk se nejen poučí, ale i pobaví) a jednak jsem zde našla řadu informací, které se mi u jiných organizací (budu raději jmenovat ;o): Magistrát hl.m.Prahy, Pražské služby,a.s.) zdají kusé a až příliš oficiální. U vás je to zkrátka zajímavìjší. S pozdravem třídění odpadu zdar! Lenka 

Znamená to, že jsme lepší než samotný pražský magistrát?.

 

nazdar skautíci, tak nevim nevim, řekl bych že informace hodně stahujete z wikipedie a prokládáte \"zelenáčskýma\" hláškama. čau wiki

Ano, Wikipedii tu a tam použijeme. Tu dnes ostatně používá kdekdo. Ovšem od strany Zelených se dovolujeme kolektivně a veřejně distancovat.

 

Dobrý den, na svých stránkách uvádíte přehled recyklaèních značek. Jak poznám, že jsou to ty pravé? Jsou uvedeny v nějakém předpisu, pokud ano, tak v jakém? Děkuji za odpověď. Hezký den Věra Milá Věro, zkuste důvěřovat než se začnete ohánět předpisy.

 

Dobrý den! Nedávno jsme se školou navštívili Tempos Břeclav. Dělali nám i přednášku o třídění odpadu. Učitelka nám pak zadala úkol, vypracovat referát na téma: Třídění odpadu. Proto Vás prosím, aby jste mi zaslali pár informací. Předem děkuji Zuzana

No já nevim ... myslim, že po návštěvě Temposu (ať už to je cokoli), přednášce a návštěvě našich stránek máš informací dost. Jen jestli víš, jak s nimi zachazet :-)

 

Dobrý den, Při pokynech jak správně třídit odpad jsem narazil na odstavec, kde se doporučujete obaly od tuků a olejů vyplachovat. Když tak o tom přemýšlím, kolik by bylo potřeba vody a saponátu na jejich očistu, napadá mě otázka, zda to ještě je vůbec ekologické ? Kamil Není Kamile. Cokoli, co člověk dělá není ekologické. Jde jen o to, jak se k tomu postavíš. Hlavu vzhůru.

 

... a všechna starší psaníčka

Téééédy, úúúúžasné stránky. Krom dobrých rad i spousta super humoru, jste fakt dobří, jen tak dál. brbalka. Díky. Naše narcistické sklony nám nedovolí polevit.

 

Koukal jsem na ty vaše psaníčka a vidím že si jenom nadáváte nebo lezete do zatků hledám něco o reciklaci a né žvásty...... pěkný stránky  Tom

Diky Tome. Tvého názoru si velmi vážíme. Akorát netušíme co s ním.

 

Dobrý den, Vaše stránky jsou super, narazila jsem na ně, když jsem si potřebovala zjistit co nejpřesnější informace o třídění odpadů (tchýně mi nevěří, že do plastů patří i obaly od nanuků, křupek, tatranek apod. - prý tam hážu "papírky" :-)). Moc se mi líbí Váš smysl pro humor a taky je příjemné a povzbudivé zjistit, že nejsem jediná, kdo se snaží odpad třídit co nejlíp. /vykráceno/ Daniela  Díky, díky, díky. 

 

Proč jsem se koukla na ty stránky???.......protože nebylo v práci co dělat?    no,to taky, ale zvláště mě zajímalo, co přesně se třídí a jak...doma se o to už několik let snažíme....dokonce pravidělně jezdíme do sběru s papírem a železem...a teď u u u nás v obci i nějaká firma sváží každý  měsic pytle s PET láhvemi.......web je do velmi zajímavý a poučný....jen tak dále.... lenkasin

 

Navštívila jsem stránky, abych si upřesnila třídění odpadů a dozvěděla se o recyklaci. Při povědomí o věci, má třídění hned větší smysl.

Velmi mě však překvapily fotografie, nějak jsem v tom nemašla humor. V podstatě je to dokument o době ve které starší ročníky prožily část života. Myslím, že ten, kdo foto umístil byl velmi mladý a neuvědomuje si, že za pár let i jeho školní fotografie budou u jeho potomků vyvolávat salvy smíchu, přestože jemu se pořád budou zdát naprosto normální. Čas prostě nezastaví. Jinak přeju hezký den.  Milada

Ty fotografie, to je otázka smyslu pro humor. Já v té době taky vyrůstal, ale na podobné šunty nevzpomínám v pozitivním slova smyslu. Jsou mi prostě k smíchu. Ano, směji se tím i sám sobě a tomu v čem jsem vyrůstal a nějakou dobu i žil. Mimo to srovnávat školní fotografie s fotografiemi žvýkaček Pedro nebo Solamylu je trochu od věci, nemyslíte? :-) Jinak díky za zájem o naše stránky a naše odpady.

 

Dobrý den. Vaše stránky jsme navštívili abychom zjistili co vše ještě můžeme třídit. Zjistili jsme,že jsme na tom dobře a díky Vašim stránkám ještě něco vytřídíme :-) Bydlíme na vesnici a kontejnery máme na sklo barevné, plasty a papír. Bohužel ho vyvážejí jen 1x týdně takže jsou neustále nacpané. Bohužel se tu najdou staří usedlíci, kteří si plastovými lahvemi zatápějí :-(( a na naše připomínky jen mávnou rukou. Tak jen doufám, že takovým lidí jako jsme my bude převaha. Náš syn (6let) už automaticky odpad třídí. Vaše stránky jsou poučné a hlavně super čtivé. Velká pochvala.  Klimpťáci  Díky ... Starousedlíka novým kouskům nenaučíš. Škoda jen, že tím ničí životní prostředí i Vám.

 

Dobrý den, velice mi zaujaly Vaše stránky. Sami třídíme odpad jak nejlépe umíme, jak doma tak i v zaměstnání. Dnes jsme ale diskutovali, a zarazili jsme se nad problémem kam např. s obalem od másla, nebo víčka od jogurtů. Díky za odpověď. Mimo jiné můj syn chodí do ZŠ a tam by měli vlastně nejdříve začít s výchovou o odpadech. Ale opak je pravdou. Odpad netřídí, a na chodbách mají automaty na coca-colu atd. Lenka

 

Ahojky.Tyto stránky mi umožnily napsat slohovou práci na téma EKOLOGIE-TŘÍDĚNÍ ODPADU......moc díky....doufám, že dostanu jedničku:D:D hranolka Jedničku si zasloužíš už za ten nápad použít jako podklad naše stránky. Když nám slohovku pošleš rádi se s ní na těchto stránkách za tebe pochlubíme.

 

Hele tak tohle je vážně dobrý. Velice jsem se pobavila a taky něco dozvěděla. Fakt super, jen víc a houšť. Viktorka 

Díky šílená Viktorko. Pro lidi jako jsi ty to všechno děláme.

 

Inu, když jsem se poprvé setkal s Igelitem ve formě pláštěnky do deště, tak se jednalo o PVC měkčený ftaláty. Tak ho zmatečně nedoporučujte vhazovat do popelnice na tříditelené plasty. To, o čem si v dobré víře myslíte, že je Igelit, je LD polyethylen, který tam patří.  igelit@...

Tomu nerozumíme. Hlavně nás mate Vaše pláštěnka. Takže igelit ano, pláštěnky ne? Budeme vděční, když budete konkrétnější. Diky.

 

Libý chlorovodík je přírodnina nejryzejší, ve značné koncentraci je v žaludku a uvolní se, kdykoli se z vás někdo poblije. Tak ho zmatečně neuvádějte mezi jedy, jako je dioxin.

Igelit@... Pokud máte na mysli to, že chlorovodík uvádíme spolu s některými dioxiny jako vedlejší produkt vznikající při spalování PVC tak nevidíme nic, čím bychom někoho (zmatečně) mátli. 

banner_745x100px_NEW.jpg
  • Wix Facebook page
  • Instagram Social Icon
trideniodpadu.cz kontakt

© 2007 - 2020 TŘÍDĚNÍODPADU.CZ | CONCEPT42

Projekt není dotovaný z veřejných zdrojů.

Kniha 7 pádů dpadu