top of page

Vánoční krabicový armagedon se konat nemusí


Modrý kontejner na papír, přeplněný

Kartonová krabice má svou hodnotu

Krabice, ve které vám dorazí zboží z e-shopu není bezcenný kus kartonu. Jde o obal, který je možné znovu použít ke stejnému účelu. Představuje vlastně učebnicový příklad toho, čemu se říká RE-USE – tedy znovu použití. A znovu použití je jedním ze základů toho, čemu říkáme udržitelnost.Jak třídit kartonové krabice

V Česku funguje už téměř 50 tisíc internetových obchodů

Mnoho e-shopů i obchodů již odebírá použité krabice a výplně, do kterých balí své další zásilky. Proto spolek Trash Hero doplňuje takové obchody a firmy do aplikace www.KAMsNIM.cz. Mapa obsahuje už bezmála 150 obchodů a ozývají se další, které se chtějí přidat.


Kdokoliv může po dohodě přinést do zapojeného e-shopu kartonové krabice, plastové nebo papírové výplně. Tím podpoří malé firmy, sníží množství vytvořeného odpadu nebo se vyhne přeplněným modrým kontejnerům. ,,Samotné e-shopy vítají ušetřené peníze za obalový materiál, který by jinak musely draze pořizovat. V očích ekologicky smýšlejících zákazníků tím navíc posiluji svoji značku," říká zástupkyně spolku Trash Hero..


Aplikace www.kamsnim.cz ukazuje nejen odběrná místa na obalový materiál. Slouží jako vyhledávač, kam odnést vytříděný odpad z domácnosti, kde odevzdat prošlé léky, pneumatiky, vysloužilé elektro, baterie, světelné zdroje, velkoobjemový odpad atd. Veškeré odpadky tak mohou skončit na správném místě, navíc znovupoužitelné věci najdou svůj druhý domov. Celkem mapa obsahuje již přes 100 000 takových míst.


Částečně převzato z materiálu enviweb.

 

Původní česká Fantasy literatura

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page