top of page
Galerie popelnic a kontejnerů na třídění odpadu.cz

GALERIE POPELNIC A KONTEJNERŮ

NÁDOBY NA TŘÍDĚNÝ I NETŘÍDĚNÝ ODPAD. VĚ STĚTĚ I U NÁS DOMA.

© foto Concept42 

(pokud není uvedeno jinak)

Kontejnery na tříděný odpad Řecko

Dvojice kontejnerů bránících před odpadovou kalamitou Řecko. (Za fotku díky Máje.)

Arménie

Zbytky autovraků, které slouží ke zpevnění zdi.

Egypt

Vskutku stylové nádobky na tříděný odpádek.

Španělsko, De Benalamádena, provincie Malaga

Stylové místo pro odkládání plastového odpadu na jedné ze zdejších pláží. Edukační efekt nelze přehlédnout.

Španělsko, Playa del Maro

Záhadné bedýnky u pobřeží. Napravo papír, uprostřed organický odpad a vlevo zřejme anonymní směsňák. (Za fotku dík Katce.)

Španělsko

Záhadný nápis

Londýn Stansted

Trojice veselých košíků na tříděný odpad na londýnském letišti Stansted. (Za fotku díky Ember Macháčkové.)

Malaga Španělsko

Podzemní kontejnery jako elegantní doplněk městského koloritu pod blankytně modrým nebem.

Nerja Španělsko

Nedaleko Malagy s exotickým pozadím naleznete pěkně vyrovnané kontejnery na směsný odpad a v pozadí několik zelenáčů na sklo. Za fotku díky Katce.

Španělsko Nerja

Všimněte si pěkně vydesignovaného kontejneru na sklo. To je ten zelený.

Kuala Lumpur

V popředí dva designové skvosty na tříděný odpad. Na pozadí se skromně krčí jedna z místních turistických atrakcí – obráceně postavený dům. (Za fotku díky Jirkovi)

Singapur

V popředí singapurské pouliční odpadkové koše. V pozadí můžete vidět legendární hotel. Bohužel, autorovi do záběru nečekaně skočil strom. (Foto: J.P.)

Vídeň, Rakousko

Mája mi poslala fotku odpadkového koše z Vídně. Je na něm i telefonní číslo, kdyby měl někdo zájem. U koše nechybí tradiční zátiší. Paní nemá s ničím nic společného.

Jáva, Indonésie

Dvojka hladových odpadkových košů z Jávy. (Za fotku díky Petře)

Malajsie, Kuala Lumpur

Pouliční hrdinové, kteří už mají za sebou bezpočet akcí v ulici v největším městě Malajsie Kuala Lumpur. (Za fotku díky Jirkovi.)

Kuala Lumpur

Trojice vytůněných fešáků z ulic Kuala Lumpuru. Mimochodem, věděli jste, že Kuala Lumpur znamená v překladu něco jako soutok blátivých řek? (Za fotku díky Jirkovi.)

Chorvatsko

Chorvatsko. Nejen že se nejedná o nějaké designové skvosty, ale na důstojnosti jim nepřidá ani ten svinec všude kolem, viďte. (Za fotku díky Máje.)

Barcelona, Španělsko

Tvrdí pouliční chlapíci na sklo, papír a plasty. Všimněte si krásného nasvícení denním světlem, které dává obrysům těchto krasavců vyniknout.

Německo, Drážďany

Vskutku mezinárodně srozumitelný předmět uprostřed promenády v Drážďanech. Pravda, svinec byl všude kolem – možná proto, že by chtělo trochu víc zamakat na překladech.

Barcelona, Španělsko

A zde skupinka plastových fešáků na (zleva) papír, sklo a plast.

Barcelona, Španělsko

Takto elegantně vypadá pouliční kontejner na bioodpad v ulicích Barcelony.

, Španělsko

V Barceloně mohou použitý olej stáčet do plastových lahví. Olej se tak dostane ke zpracování a vymyté lahve se znovu použijí. Chytré, že?

Londýn

Když je k dispozici chytrá třídící linka, pak je možné házet odpad do jednoho kontejneru. Jako v tomto případě. Ano, to všechno, co je na nálepce dole, je možné do kontejneru vyhodit. Pokrok nezastavíme - tedy pokud vyloženě nebudeme chtít.

Londýn

Kovové kontejnery na drobný elektroodpad s půvabnou řůžovou cedulkou. A vpravo pak bráška na textil a obuv.

Londýn

Vytůněné kontejnery na tříděný odpad z rezidenční čtvrti Notting Hill kousek od Kensington Garden. Taková nádhera, že se při focení chvěla ruka. Proto je fotka trochu mázlá.

Madrid, Španělsko

Designově vytůněné kontejnery na tříděný odpad v ulicích starého Madridu. Mimochodem nadmíru krásného a velmi čistého města.

Madrid, Španělsko

Všimněte si té malé prohlubně v horní části jinak obyčejného odpadkového koše, jakých najdete v ulicích Madridu stovky. Je tam malý popelníček, který nutí svéprávné kuřáky neházet vajgly po zemi. Kdy se do Madridu (nebo třeba Budapešti, kde používají stejnou vychytávku) podívá i nějaké české magistrátní nablblo a inspiruje se?

Madrid, Španělsko

Partička chlapíků na směsný odpad. Vcelku nudnou šedivou barvu zastřešuje odvážně oranžové víko. V pozadí palma a postarší honda civic.

Berlín, Německo

Pohled z hotelového pokojíku na dvorek ihned odhaluje úhledně seřazené popelnice a kontejnery na odpad. V popředí zazimované pískoviště pro malé němečky.

Berlín, Neměcko

Berlín je cool město, jak víme. Udělali si zde sídlo císařové i králové a pak i třetí říše. Následně se město stalo oblíbeným terčem spojeneckých náletů. Pak Berlín přefikli půvabnou stěnou. Stěnu zbourali (už ji zbývá jen cca 100 metrů), město spojilia dělají jakoby se nic nestalo.Na fotografii skupinka kontejnerů na směsný odpad uzamčená v ohrádce.

Berlín, Neměcko

Kontejner na bioodpad v rezidenční čvtrti.

Berlín, Neměcko

Drsně vyhlížející a protřelý odpadkový koš na jedné z berlínských ulic.

Berlín, Neměcko

Automat na výdej sáčků na psí exkrementy.

Berlín, Neměcko

Prcek na plast a jeho starší bráška na papír. Berlín.

Bratislava, Slovensko

Plasty a sklo. Opět s půvabnou panenkou (a skrytou reklamou na supermarket Billa v popředí).

Bratislava, Slovensko

Papier. Všimněte si, prosím, panenky na nálepce. Podle nás výtečný nápad vnést do odpadového hospodářství trochu ryzí ženskosti.

Brusel, Belgie

Skupinka designově dost nesladěných kontejnerů na tříděný odpad lelkující na ulicích Bruselu pro potěchu unijních úředníků i prostých poddaných..

Bukurešť, Rumunsko

To jsou oni. Drsné bukurešťské recyklační kontejnery. Velmi vzácné a krásně ozdobené místními folklórními ornamenty. Akorát si nejsme jistí jsou-li tyto kontejnery tak gigantické nebo místní obyvatelé tak malí. Paní se do objektivu odmítla usmát. Fotoaparát ji vyděsil.

Bukurešť, Rumunsko

V roce 2009 zaznamenáváme postupné zjevování těchto nudných kontejnerů. Objevují se na čím dál víc místech, kde ještě vloni nebylo nic. A to je dobře. Jen tak dál Rumunští recyklátoři :-)

Bukurešť, Rumunsko

Partička číhající na sklo, plast a papír na jedné z hlavních bukurešťských tříd.

Chania, Řecko

Zdá se, že zde se jaksi význam popelnic na směsný odpad neslučuje s jeho skutečným využíváním. Je na tom ještě třeba zapracovat a věc dotáhnout do konce. Patří to dovnitř! Řecko.

Chainia, Řecko

Zde krasavec na papír. Typický Řek, že?

Chania, Řecko

Na tomto ostrově mají v oblasti autovraků ještě co dohánět. Zvláště pak, když zde není jediné vrakoviště. Chania, Řecko.

Chania, Řecko

Řecký Street Warrior. Popelnice, která snese všechno.

Egypt

Pozdrav od naší milé čtenářky Evy z Egypta. Tradice se zde nezapře. O účelnosti lze směle pochybovat.

Španělsko

Nuže takto vypadají kancelářské sběrné boxy na použité tonerové cartridge na pyrenejském poloostrově. Všimněte si veselého pohledu tonerového maskota. Na co myslí a co drží v ruce. Vskutku originální design.

Ženeva, Švýcarsko

V temnotách ženevských ulic byla odhalena dvojice kontejnerů na tříděný odpad. Díky tmě jsou bližší detaily neznámé.

Ženeva, Švýcarsko

V Ženevě se odpad z barů a restaurací prostě v noci dá na chodník a popeláři ho jako pilné včelky do rána vyzobají, aby smetánka si mohla užívat čistých ulic.

Glastonbury, Anglie

Třídění odpadu po anglicku. Kontejnery vysázené jeden vedle druhého na obrovském parkovišti.

Glastonbury, Anglie

Další angličtí krasavci lační po vytříděném odpadu a trochy té lásky. Glastonbury, Anglie

Budapešť, Maďarsko

Nádhera. neníliž pravda. Budova, která se za tou krásou skromně krčí v pozadí je budapešťský Parlament. (Vlevo zmrlinářský vozík.)

Budapešť, Maďarsko

Tyto nové elegantní kontejnery se objevují u benzinových stanic podél dálnic. Dálnice M1 na Budapešť je vidět v pozadí. Auta na ní moc nejsou, protože v době pořízení fotografie bylo nesmyslně brzo ráno.

Budapešť, Maďarsko

Naprostá rarita. Vozík na staré noviny. Tu a tam na ně ještě v Budapešti narazíte. Jejich roztomilost se téměř vyrovná jejich zbytečnosti. Vlevo klasický směsňák.

Budapešť, Maďarsko

Partička drsných směsňáků z Margit Korút poblíž nádraží Nyugati. Zleva: Gabor, Laci a Čaba. I díky nim je těch pár kontejnerů na tříděný odpad v ohrožení.

Budapešť, Maďarsko

Obyčený koš na odpadky. Co ho však dělá použitelnějším, než jeho brášky u nás, je přidaná krabička na cigaretové nedopalky. Maličkost. Ale užitečná. Budapešť.

Krakow, Polsko

Tak tohle je rodinka Zywyeckich. Vzadu tatínek na PET lahve, v popředí zelená mamka na sklo, a děcka na papír a hliník. Velmi jim to sluší. Tatínek se dokonce pyšní znakem města na zádech. Vyfoceno kousek od Krakowa.

Malorka, Španělsko

Zátiší pro milovníky třídění odpadu. Všimněte si převažující modré barvy, která krásně ladí s modou oblohou. Symbióza třídění odpadu a přírody ... ehm. Španělsko.

Malorca, Španělsko

Zde skupina barevně sladěných kontejnerů na tříděný odpad v plastovém provedení. Malorca, Španělsko.

Londýn, Anglie

Překvápko, které v Anglii nepřekvapí. Žlutý kontejner na sklo.

Londýn, Anglie

Elegantní odpadkový koš z londýnských ulic. Z jedné strany odpad tříděný, z druhé strany odpad smíšený. Ze strany někdy típatko na cigarety a dírka na vajglíky.

Malta

Rodinná fotografie kontejnerů na tříděný odpad na okraji Valetty, hlavního města Malty.

Malta

Plážové třídění odpadů na maltské pláži ... na Maltě.

Mnichov, Německo

Pravicové uskupení bavorských popelnic na směsný odpad v Mnichově.

Mnichov, Německo

Starousedlí mnichované. Vším možným protřelé kontejnery na tříděný odpad v jednobarevných uniformách. Co do nich - to je na samolepkách.

Cannes, Francie

Vytůněné podzemní kontejnery na tříděný odpad ve městě filmu Cannes, okres Nice, někde ve Francii.

Cannes, Francie

Akce u podzemního kontejneru v Cannes. Můžete zde vidět vcelku logickou činnost. A sice sešlapávání odpadu. Jedna proto, aby se ko kontejneru vůbec vešel a jednak i proto, aby v kontejneru zabíral co nejméně místa. Zodpovědný pán s námi přátelsky pohovořil. Jmenuje se André a byl v Praze. Na pivu.

Cannes, Francie

Podzemní kontejner na sklo před jedním z ultraluxusních pětihvězdičkových hotelů na pobřeží v Cannes.

Tallin, Estonsko

Unifikovaný koš na tříděný odpad v talinských ulicích.

Tallin, Estonsko

Oldschool koše na směsný odpad vychytrale připevněné k sloupu elektrického vedení.

Praha, Česká republika

No comment ...

Tábor, Česká republika

V Táboře mají rádi barvy a legraci.

Istanbul, Turecko

Větrem, deštěm a sluncem ošlehaný kontejner na směsný odpad. Bydlištěm poblíž Taksim Square. Istanbul, Turecko.

Istanbul, Turecko

Pidikontejner na sklo z istanbulského starého města. Tento s číslem 51.

Lignano, Itálie

Dost nekvalitní záběr z telefonu. Sorry. Nicméně v Itálii frčí modrá barva s elegantními žlutými doplňky.

Varšava, Polsko

Na varšavských ulicích můžete spatřit podobně vydesignované čtverhrané koše na tříděný odpad. A z každé strany si můžete do tohoto skvostu hodit jeden.

Varšava, Polsko

Polská klasika. Sklo. Papír. A plasty. A jakési tajemné znaky, kterým nerozumíme.

Varšava, Polsko

Svérázný koš na sběr plastu. Objevený v jednom z varšavských vnitrobloků.

Varšava, Polsko

O textil je v Polsku nebývalý zájem a počet kontejnerů na tuto komoditu značně převažuje nad kontejnery na plast a podobné standardní třiditelné odpady.

Gastroodpad

Vozidlo svážející gastroodpad ve Varšavě. Kam ho vozidlo vozí se našemu agentovi zjistit nepodařilo.

Galerie popelnic
bottom of page