GALERIE TOHO NEJLEPŠÍHO ZE SVĚTA UPCYKLACE

Princip upcyklace již využívá mnoho firem především v oblasti módních doplňků a nábytkářství. Ovšem díky tomu, že upcyklace je obor, který nemá pevně dané konvenční hranice, druhotné materiálové zdroje nacházejí uplatnění stále v nových oblastech.

Batůžky Bek-Bek

Stylové batůžky vyrobené ze zbytkového materiálu z výroby rolet.

Mariclaro, Kanada

Upcyklované produkty využívající materiály získané z interiérů automobilů.

Navzdory_upcyklace_CSR

Navzdory přichází z Ostravy. Svou kreativitou vzdoruje neefektivnímu nakládání s odpady. Upcyklace jako součást CSR.

Eversom, Holandsko

Nizozemské designové módní doplňky vyrobené z vysloužilých požárních hadic.

Bureo (Čile)

Rybářské sítě jsou zásadní problém. A právě z nich tahle partička ze Santiaga vyrábí skateboardy nebo brýle. Chytré, přínosné. Podívejte se na jejich web.

reHOSE

Český výrobce vkusných tašek, opasků nebo peněženek, který jako zdroj využívá požárních hadic.

Chalet servis s.r.o.

Firma, která vykupuje staré stavební dřevo a následně jej využívá k tvorbě překrásných interiérů.

Sealand

Jihoafrická firma využívající pro své designové výrobky vysloužilé reklamní banery nebo lodní plachty. Vše vyrábí lokálně.

RYVERA

Česká upcyklace z Vysočiny. Upcyklace, udržitelná móda, podpora lokálních výrobců. To jsou témata, kterými se tento projekt zabývá. A jak říká jeho majitelka: Koupí zboží z mé dílny pohladíte své ekologické svědomí. Tak šup...

Hearospeaker

Přenosné reproduktory z vyřazených tenisových míčků? Jistěže. Anglická firma HearO ukazuje, jak materiál může být využit pro něco úplně jiného.

Nukak (Španělsko)

Firma z Barcelony, která přetváří reklamní plachty a duše jízdních kol v batohy, tašky a další módní doplňky.

Plane Industries

Naprosto úžasné přetvoření vyřazených součástí z leteckého průmyslu do nábytku a doplňků.

Freitag (Švýcarsko)

Švýcarská firma vyrábějící tašky a další doplňky z kamiónových plachet, duší kol a bezpečnostních pásů. Dnes již kultovní značka – mezi znalci, samozřejmě.

Oxgut Hose (USA)

Požární hadice není ani v nejmenším nudný materiál. Kalifornská firma Oxgut Hose vám předvede pravý opak. Využívá požární hadice jako vkusného doplňku při výrobě nábytku, tašek nebo módních doplňků. Jak sama firma říká, jejich vstupní materiál má za sebou heroickou tradici. A taky že jo.

Industrial Kid (Maďarsko)

V Maďarsku vznikají od roku 2015 půvabné lampičky z vyřazených součástek jízdních kol. Seznamte se: Industrial Kid.

Mamukko (Irsko)

Firma dvou bratrů původem z Maďarska, avšak sídlící v Irsku. Firma využívá zbytků textilu, lodních plachet nebo záchraných vest, které pak přetváří do limitovaných edicí designových tašek.

Lamp Revival (USA)

Kdo si hraje, nezlobí. Lamp Revival to jsou lampy, lampy a zase lampy. Dalo by se říci, že fantazii se meze nekladou a některé z kusů jsou skutečnými skvosty. A jak vidno, jdou lampy amerického Lamp Revivalu na odbyt. Futuristické, industriální až steam-punkové – takové jsou lampy Lamp Revival.

The Hairy Growler (Anglie)

Tady v Cambridge se staré mince a podobné kovové předměty mění v úžasnou bižuterii. Vše za použití tradičních ručních technik.

Zaspas (ČR)

Zástupce tuzemské špičkové upcyklace. Zaspas vyrábí stylové doplňky z vysloužilých bezpečnostních pásů a šije je v ČR. Vůbec celý tenhle podnik působí svěže, sympaticky a nezbývá, než mu ve velké zahraniční konkurenci fandit.

Stu-Art (Anglie)

Upcyklace ze severu Anglie. Stuart přetváří vyřazené avionické součástky a komponenty v stylový nábytek, který uchvátí všechny milovníky letectví. A samozřejmě i ty, kteří chtějí vlastnit něco neobvyklého. Ať už doma, nebo v kanceláři.

Sword&Plough USA

Sword & Plough pochází z Ameriky a spolupracuje s výrobci, kteří zaměstnávají válečné veterány. Zabývá se upcyklací vojenských materiálů, které využívá při výrobě stylových tašek.

Vaho (Španělsko)

Vaho vzniklo v Barceloně v roce 2001 a soustředí se především na tašky, které firmu proslavily. Firemní filosofií Vaho je 'dávat materiálům druhou šanci, což je přesně to, co dělá upcyklaci upcyklací. Veškerá výroba probíhá v Barceloně a využívá spolupráce i s místními řemeslníky. Vítejte ve světě luxusní upcyklace po španělsku.

Recycled Brooklyn (USA)

Designové nábytkové studio z New Yorku, které se zabývá výrobou upcyklovaného nábytku. Jako zdroj studiu slouží převážně železné prvky, dřevo a dřevěné dveře. Studio se zabývá výrobou převážně na zakázku. A to jak nábytku, tak kompletních interiérových řešení. Ceny se pohybují řádově ve stovkách dolarů.

GlobeHope (Finsko)

Upcyklovaný pozdrav z Finska. Globe Hope funguje od roku 2001. Firma vyrábí prostřednictvím sítě lokálních subdodavatelů.

Ting London (Anglie)

Designová firma s působností v LA a v Londýně. Firma byla založena v roce 2000 a specializuje se na luxusní produkty, k jejichž výrobě se využívá starých kožených materiálů. Společným jmenovatelem výrobků této firmy jsou špičkový design, kvalita a... jak říkáme, udržitelný rozvoj. Pravděpodobně nejznámějším produktem Tingu jsou podlahové krytiny vyrobené z vysloužilých opasků.

Sonoma.us (USA)

Americká firma, která se snagažuje především ve své lokalitě. K výrobě svých produktů využívá materiálů, jejichž původ a historii se snaží zohlednit v jejich designu.

Rekolero (ČR)

České Rekolero. Ruční výroba módních doplňků z vysloužilých cyklo pneumatik. Za tímhle Rekolerem stojí Eva Jetelová. Nápad definitivně uzrál někdy koncem roku 2015 a už na jaře příštího roku byl na světě e-shop a facebooková stránka.

Tinman Studio (Izrael)

Izraelské studio, které se zabývá špičkovou upcyklací automobilových součástek a dílů. Ty přetváří v úchvatné kusy nábytku. Nebo bytových doplňků. Ideální souznění designu, upcyklace a řemeslné dokonalosti. Pro milovníky aut sedmé nebe.

R3DNA

Firma ze San Francisca (USA), která se zabývá upcyklací kožených potahů z automobilů a jiných luxusnějších dopravních prostředků. V jejich nabídce najdeme designově vychytané tašky, batohy a další doplňky, které mají společné dvě věci. Kůži a upcyklační přístup.

Season2 Unlimited (USA)

Firma z Texasu. Specializací je upcyklace barelů a sudů, ze kterých vznikají překrásné stolky a další kusy nábytku.

Alchemy Gods (USA)

Úžasné produkty vyrobené z duší pneumatik. Firma vyrábí v americkéém Seatlu a je důkazem toho, že i něco tak fádního, jako jsou gumové duše, je možné upcyklovat do elegantních tašek a módních doplňků.

Carma (Portugalsko)

Carma vyrábí unikátní jízdní kola z – a teď se podržte – autovraků. Pochází z Lisabonu, kde z vrakovišť sbírá komponenty, ze kterých pak staví vskutku zajímavá jízdní kola. Carma dává tomu, co zbylo z aut, novou karmu. Klikněte a podívejte se sami.

Indosole

Pneumatiky, ty ojeté, jsou velký problém. Tire Flaps tomuto problému tak nějak ulevuje tím, že pneumatiky používá k výrobě podrážek pro své žabky. Když mohou po gumách jezdit auta, proč bychom po nich nemohli chodit i my, že?

Indosole (USA)

Indosole. Podrážky bot z vyřazených pneumatik. Projekt, který má vedle obchodního záměru i záměr charitativní.

TRMTAB (USA)

TRMTAB založily spolužačky Cassandra a Mansi. Jejich společný podnik se specializuje na produkty vyráběné ze zbytků kůže. Ty pocházejí z podniků kožedělného průmyslu z celého světa a v TRMTAB z nich vznikají limitované edice módních doplňků.

Vinylyze (Maďarsko)

Značka luxusních designových obrouček na brýle a pouzdra vyráběných z nepotřebných gramofonových desek – vinylů. Ruční výroba v Budapešti.

Bullets2Bandages (USA)

Americká firma zabývající se vkusnou upcyklací vojenského střeliva, které přetváří do podoby náramků, klíčenek, otvíráků, ale i vkusných dárkových kazet. A mimo to se snaží všemožně podporovat charitativní organizace pečující o armádní veterány.

Bike Furniture Design

Od roku 1990 se toto studio z Michiganu, které spolupracuje s externími designéry, věnuje designu a výrobě jedinečných kusů praktického nábytku ze součástek vysloužilých kol. Ostatně posuďte sami na jejich stránkách.

Keybag (Portugalsko)

Dámské kabelky z dílny Studia João Sabino z Portugalska. Vyrobené z čudlíků počítačových klávesnic. Ve výrazných barvách pro dámy, které oceňují vyjímečnost a, přiznejme si, i trochu té extravagance. Vysoce hodnocený módní doplněk.

Rehyphen (Singapur)

Z nepotřebných magnetofonových kazet vzniká "MusicCloth", proplétaný materiál z pásků, který nachází všemožné využití. I tak lze propojit upcyklační princip s uměním.

Kniha 7 pádů dpadu
Třidění odpadu CZ logo

© 2007 - 2021 TŘÍDĚNÍODPADU.CZ | CONCEPT42

Tento web není dotovaný z veřejných zdrojů.

Logo © Designology