Odpad Domaci_Familia vastum kniha

ODPAD DOMÁCÍ
[Vastum domesticis]

„Naučte se mít svůj domácí odpad rádi“

Stručný průvodce problematikou našeho domácího odpadu.

Náš domácí odpad není nic jiného než věci, které jsme si koupili a použili. Věci, které nám dobře posloužily, dělaly nám radost, zbytky jídel, na kterých jsme si pochutnali. Rozhodně si nezaslouží, aby se po tom, co je přestaneme potřebovat, staly něčím, čeho se chceme za každou cenu bez rozmyslu zbavit. Něčím, co nenávidíme a považujeme až za odporné. Náš odpad je zrcadlem našeho života. Naučte se ho mít rádi tak, jako jste měli věci rádi předtím, než se odpadem staly.

ODPAD DOMÁCÍ
[Vastum domesticis]

Předně, co je to vlastně ten „odpad domácí”, jehož latinský název jsem si improvizovaně vymyslel? To, čeho se s naprostou samozřejmostí různými způsoby zbavujeme několikrát za den? Není to nic jiného než věci, které nepotřebujeme nebo nechceme. Ať už v podobě zbytků, prázdných obalů nebo věcí, které už prostě nemáme potřebu vlastnit. Všechny naše domácí odpady mají jedno společné: nemají pro nás žádnou hodnotu.

Oblast odpadů není něčím, co by běžného člověka zajímalo natolik, aby tomu věnoval více pozornosti, než je nezbytné minimum, spojené většinou právě jen s tím, jak se svých odpadů zbavit. Nicméně už to, že držíte tuhle knížku v ruce, svědčí o tom, že jste ochotni této tématice věnovat o něco více, než ono nezbytné minimum. 

Kniha_odpad_domaci_Vastum_Domesticis.png
Kosmas_logo.jpg

VYCHÁZÍ XI-XXI

 
LOGO CONCEPT42