top of page
Odpad Domaci_Familia vastum kniha

ODPAD DOMÁCÍ
[Vastum domesticis]

„Naučte se mít svůj domácí odpad rádi“

Stručný miniprůvodce problematikou našeho domácího odpadu.

Náš domácí odpad není nic jiného než věci, které jsme si koupili a použili. Věci, které nám dobře posloužily, dělaly nám radost, zbytky jídel, na kterých jsme si pochutnali. Rozhodně si nezaslouží, aby se po tom, co je přestaneme potřebovat, staly něčím, čeho se chceme za každou cenu bez rozmyslu zbavit. Něčím, co nenávidíme a považujeme až za odporné. Náš odpad je zrcadlem našeho života. Naučte se ho mít rádi tak, jako jste měli věci rádi předtím, než se odpadem staly.

ODPAD DOMÁCÍ
[Vastum domesticis]

Předně, co je to vlastně ten „odpad domácí”, jehož latinský název jsem si improvizovaně vymyslel? To, čeho se s naprostou samozřejmostí různými způsoby zbavujeme několikrát za den? Není to nic jiného než věci, které nepotřebujeme nebo nechceme. Ať už v podobě zbytků, prázdných obalů nebo věcí, které už prostě nemáme potřebu vlastnit. Všechny naše domácí odpady mají jedno společné: nemají pro nás žádnou hodnotu.

Kniha Odpad domácí (Vastum domesticis), banner
Logo Kosmas
Familia Vastum
Odpad_domaci_kniha_Web_stripe.jpg

Příčiny chyb jsou v minulosti. Následky v budoucnosti. Řešení v přítomnosti.

Nečekejte podrobný návod, kam co vyhodit. Protože vlastně jen zlomek materiálů se skutečně zrecykluje. Nebo snad konkrétní rady, co kupovat, nebo nekupovat. Jak se čeho zbavovat. Jak být eko. Jak zachránit planetu...

Naopak očekávejte inspiraci k zamyšlení se nad vašimi domácími odpady a odpady všeobecně. Člověk má sám dostatek rozumu a k jeho správnému používání stačí mít k dispozici informace a umět si s nimi poradit.

 

Oblast odpadů není něčím, co by běžného člověka zajímalo natolik, aby tomu věnoval více pozornosti, než je nezbytné minimum, spojené většinou jen s tím, jak se odpadů zbavit. Nicméně to, že si pořídíte tuhle knížku, svědčí o tom, že jste ochotni této tématice věnovat o něco více, než ono nezbytné minimum. Za to vám patří dík.

Formát A6, brožovaná. 67 stran. Zkrátka k přečtení na jedno posezení.

Vydavatel Concept 42

U Vršovického nádraží 8/870 | 101 00 | Praha 10
Společnost je vedena v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 140088

LOGO CONCEPT42
bottom of page